irl
04 خرداد 1402 - 20:10

طارم در حوزه بیمه کشاورزی به عنوان شهرستان پایلوت در کشور انتخاب شد

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی از انتخاب طارم به عنوان شهرستان پایلوت بیمه کشاورزی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، علیرضا آل امین، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور در ادامه سفر دو روزه خود به استان زنجان به شهرستان طارم سفر کرده و در جریان مشکلات کشاورزان این منطقه قرار گرفت، همچنین وی در جلسه شورای اداری شهرستان طارم حضور پیدا کرد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در این دیدار با اشاره به اینکه ما به دنبال پایلوت کردن شهرستان طارم در بحث بیمه هستیم، افزود: انتظار داریم که تبلیغات لازم در این حوزه صورت گیرد. طارم قطب کشاورزی در کشور است و باید در حوزه بیمه کشاورزی هم پیشتاز باشد.

وی گفت: در برنامه داریم که از چند محصول مهم شروع کرده و چتر بیمه‌ای را در شهرستان گسترده خواهیم کرد.

علیرضا آل امین با تأکید بر هماهنگی با روستاهای اطراف طارم در حوزه بیمه محصولات کشاورزی افزود: قطعاً این موضوع سبب رغبت بیشتر مردم برای بیمه خواهد شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اعلام شماره مستقیم خود برای ارتباط با کشاورزان گفت: در صورتی که ناهماهنگی در بحث بیمه به وجود آید، بنده به شخصه پیگیر مشکلات خواهم بود. 

حجت‌الاسلام منصوری، امام جمعه طارم نیز با اشاره به اینکه 230 هزار هکتار باغ زیتون در طارم وجود دارد، گفت: فقط 210 هکتار از این میزان بیمه است که توسط یک شرکت صورت گرفته است.

وی با تأکید بر افزایش خدمات بیمه‌ای بیان کرد: کشاورزان از بابت نبود حمایت‌های بیمه‌ای خسارات بسیاری متحمل می‌شوند که انتظار داریم با همت مسئولان این مشکل حل و فصل شود.

امام جمعه طارم با اشاره به اینکه حمایت‌های دولتی کم از کشاورزان در بحث بیمه موجب شده است که کشاورزان رغبتی برای بیمه نداشته باشند؛ افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که طارم در حوزه کشاورزی دارد، انتظار داریم که حجم بیمه افزایش پیدا کند.

آقایی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار طارم هم با اشاره به اینکه درصد بیمه کشاورزی پایین آمده است، گفت: متاسفانه شرکت‌های بیمه‌ای درصد غرامت کمتری پرداخت می‌کنند، از طرفی کارشناسان هم میزان خسارت را بسیار کمتر از آن چیزی که هست، برآورد می‌کنند، همین موضوع موجب شده است که کشاورزان رغبتی برای بیمه نداشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238350